Procat, İngiltere’deki ofisiyle Avrupa’ya açıldı

Call Center Life | Ocak 2018

Çağrı merkezi sektörünün önemli oyuncularından olan ve yenilikçi hizmetleri ile müşterilerinin hayatını kolaylaştıran çözümler sunan Procat, Türkiye’de edindiği tecrübe ve uzmanlığını Birleşik Krallık’ta kurduğu Procat International ile Avrupa’ya taşıyacak. Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, 2017 yılında İngiltere Londra’da ilk yurt dışı ofislerinin açıldığını, önümüzdeki yıl Polonya ve Romanya ofisleri ile Procat’in 4 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir şirket haline geleceğini açıkladı. Türkiye’deki mevcut müşterilerine, halihazırda proje bazlı olarak Avrupa ülkelerine yönelik hizmetler vermekte olan Procat, yurt dışında açacağı yeni ofisleri ile 25 yıla yaklaşan tecrübe ve uzmanlığını Avrupa’ya taşımayı hedefliyor.

Ofisin açılmasının ardından ilk müşterisiyle el sıkışan Procat, İskoçya ve İngiltere’ye hizmet verecek olan yeni ofisinin, sunacağı yenilikçi ve yüksek kaliteli projeleriyle çağrı merkezi sektöründe büyük etki oluşturacağına inanıyor. Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, yeni ofisin açılışının kendileri için çok heyecan verici olduğunu belirterek, “Procat, teknik ve operasyonel uzmanlığını en yeni teknolojilerle harmanlayan ve terzi işi özel çözümler geliştiren çok başarılı bir şirket. Türkiye’de edindiği uzun yıllara dayanan tecrübesini ve uzmanlığı ile yüksek kalite standartlarında sunduğu hizmet anlayışını artık diğer ülkelere de taşımasının vaktinin geldiğine inanıyoruz.

Birleşik Krallıktaki operasyonumuzda da kaliteli hizmet ve kaliteye değer veren bilinçli müşteriler ile çalışmak önceliğimiz olacak. Bu anlamda, çalışacağımız şirketler konusunda seçici davranacağız.” dedi. Ersubaşı, rakipsiz düzeyde teknolojiye ve know-how’a dayanan hizmetler sunacaklarını ifade ederek, “Birleşik Krallıktaki en büyük BPO şirketlerinden biri müşterimiz oldu. Burada tam bir Procat Müşteri Deneyimi Platformu oluşturacağız. Bu, Türkiye’de son 25 yılda elde ettiğimiz sektörel tecrübenin uluslararası düzeyde genişletileceği anlamına geliyor. Yeni ofisimizin sunacağı hizmetlerden büyük oranda uluslararası pazarlarda faaliyet göstermekte olan müşterilerimiz ve iş ortaklarımız yararlanacak ama asıl önemlisi hizmetlerimiz en çok İngiltere’deki son kullanıcıları memnun edecek.” değerlendirmesinde bulundu.